Kdo smo

Na Inštitutu za patologijo je zaposlenih 23 specialistov patologije in 71 drugih sodelavcev. Na področju patologije si prizadevamo za zagotavljanje najsodobnejše diagnostike ter uspešno raziskovalno in pedagoško delo.

Vodstvo Zdravniki specialisti Strokovni sodelavci

Prof. dr.

Anton Cerar, dr. med.

Specialist patologije



01 543 7126


anton.cerar@mf.uni-lj.si






 

Damjana Cimerman, dr. med.

Specialistka patologije



01 543 7141


damjana.cimerman@mf.uni-lj.si






Strok. svet.

Zvezdana Dolenc Stražar, dr. med.

Specialistka patologije



01 543 7142


zvezdana.dolenc@mf.uni-lj.si



Vodja Oddelka za obdukcijsko dejavnost ter Oddelka za patologijo srca in ožilja




Maja Frelih, dr. med.

Specialistka patologije



01 543 7170


maja.frelih@mf.uni-lj.si






Prof. dr.

Nina Gale, dr. med.

Specialistka patologije



01 543 7151


nina.gale@mf.uni-lj.si






Asist. dr.

Helena Gutnik, dr. med.

Specialistka patologije



01 543 7173


helena.gutnik@mf.uni-lj.si



Vodja Oddelka za ginekološko patologijo




Asist. dr.

Maja Jerše, dr. dent. med.

Specialistka patologije



01 543 7152


maja.jerse@mf.uni-lj.si



Vodja Oddelka za patologijo pljuč




Doc. dr.

Jera Jeruc, dr. med.

Specialistka patologije



01 543 7138


jera.jeruc@mf.uni-lj.si



Namestnica vodje laboratorija




Doc. dr.

Vesna Jurčić, dr. med.

Specialistka patologije



01 543 7118


vesna.jurcic@mf.uni-lj.si



Vodja oddelka za imunopatologijo




Doc. dr.

Nika Kojc, dr. med.

Specialistka patologije



01 543 7125


nika.kojc@mf.uni-lj.si



Namestnica predstojnika

Vodja Oddelka za patologijo ledvic




Dr.

Danijela Kolenc, dr. med.

Specialistka patologije



01 543 7137


danijela.kolenc@mf.uni-lj.si






Prof. dr.

Boštjan Luzar, dr. med.

Specialist patologije



01 543 7130


bostjan.luzar@mf.uni-lj.si



Vodja Oddelka za patologijo kože




Prof. dr.

Margareta Strojan Fležar, dr. med.

Specialistka patologije



01 543 7105


margareta.strojan-flezar@mf.uni-lj.si



Predstojnica katedre

Vodja Oddelka za citopatologijo




Asist.

Jernej Mlakar, dr. med.

Specialist patologije



01 543 7129


jernej.mlakar@mf.uni-lj.si






Asist. dr.

Katarina Odar, dr. dent. med.

Specialistka patologije



01 543 7127


katarina.odar@mf.uni-lj.si






Doc. dr.

Zdenka Ovčak, dr. med.

Specialistka patologije



01 543 7154


zdenka.ovcak@mf.uni-lj.si






Izr. prof. dr.

Jože Pižem, dr. med.

Specialist patologije



01 543 7103


joze.pizem@mf.uni-lj.si



Predstojnik

Vodja Oddelka za očesno patologijo ter Oddelka za patologijo mehkih tkiv in kosti




Prof. dr.

Mara Popović, dr. med.

Specialistka patologije



01 543 7140


mara.popovic@mf.uni-lj.si



Vodja Oddelka za nevropatologijo




Asist.

Branislava Ranković, dr. med.

Specialistka patologije



01 543 7143


branislava.rankovic@mf.uni-lj.si



Vodja Oddelka za patologijo jeter in trebušne slinavke




Asist. dr.

Aleksander Rotter, dr. dent. med.

Specialist patologije



01 543 7119


aleksander.rotter@mf.uni-lj.si






Izr. prof. dr.

Metka Volavšek, dr. med.

Specialistka patologije



01 543 7148


metka.volavsek@mf.uni-lj.si



Vodja laboratorija

Vodja Oddelka za urološko patologijo ter Oddelka za patologijo vranice in limfatičnih tkiv




Prof. dr.

Nina Zidar, dr. med.

Specialistka patologije



01 543 7149


nina.zidar@mf.uni-lj.si



Vodja Oddelka za patologijo prebavnega trakta in Oddelka za patologijo glave in vratu

Vodja raziskovanja




 

Milanka Živanović, dr. med.

Specialistka patologije



01 543 7167


milanka.zivanovic@mf.uni-lj.si